T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BİNGÖL / MERKEZ - Halk Eğitimi Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol neticesinde başlatılan ‘İşaret Dili Eğitimi’ ilk mezunları sertifika programı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol neticesinde başlatılan "İşaret Dili Eğitimi" ilk mezunları sertifika programı,düzenlendi.

Kurumumuz tarafından,hastanede çalışan personellere yönelik, işitme engelli vatandaşlarla daha iyi iletişim kurulması amacıyla düzenlenen işaret dili eğitim programının ilk katılımcıları için sertifika töreni düzenlendi.Sertifika törenine Milli Eğitim Müdürü Kadri ENGİN ile İl sağlık Müdürü Mehmet Emin GÜNDOĞDU,Kurumumuz Müdürü Bilal KETENALP katıldı.Kamu Hastaneler Birliği Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında 2 yıllık bir protokol imzalandığını dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN protokol ile beraber eğitimlerin devam edeceğini belirtti. Program sonunda işaret dili öğrenen hastane çalışanları kursiyerlerimiz, Türkçe ve Zazaca şarkılar söyledi. Protokolün katılımcılara sertifikalarını vermelerinin ardından program sona erdi..

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 25.11.2018 - Güncelleme: 25.11.2018 12:47 - Görüntülenme: 236
  Beğen | 5  kişi beğendi